Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. 23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona - Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez Św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyzną podarunkami w postaci książek.
Z tej okazji gościliśmy w naszej bibliotece dwóch znakomitych pisarzy Panią Monikę Oleksą oraz znanego doskonale młodszym czytelnikom Kazimierza Szymeczko.


Zapraszamy na spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem licznych książek dla młodzieży oraz wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w "Świerszczyku". Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę.


Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy na spotkanie autorskie z panią Moniką Oleksą. Jak sama pisze o sobie jest: "piszącą marzycielką z duszą wrażliwą i otwartą na drugiego człowieka. W ciągu dnia próbuje zarazić dzieci, młodzież i dorosłych miłością do języka angielskiego oraz spełniać się jako mama Michała i Miłosza oraz żona Marcina. Po zmroku chowa się w świecie fikcji i fantazji, którą przelewa na papier. Lubi obserwować życie i wplatać je w kartki swoich książek. Pisanie jest jej pasją od zawsze. Urodziła się i mieszka w Lublinie, z którym jest bardzo związana. Miejsca, w których rozkwita jej twórczość to ukochane nadmorskie Dąbki i Nałęczów. Debiutowała 2002 roku zbiorem opowiadań „Uśmiech Mima”. W 2011 roku, nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka , ukazała się jej pierwsza powieść „Miłość w kasztanie zaklęta”.

Tradycyjnie już, jak co roku, w okresie przed świętami wielkanocnymi, w naszej bibliotece odbył się konkurs plastyczny na zajączka. Uroczyste podsumowanie odbyło się dnia 15 kwietnia 2014 r.


Tradycyjnie już zapraszamy do wzięcia udziału w Wielkanocnym konkursie plastycznym, którego tegorocznym tematem jest wielkanocny zając. Przestrzenne prace należy złożyć w siedzibie organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 kwietnia 2014 r.

Serdecznie zapraszamy czekają atrakcyjne nagrody.

Zaproszenie na spotkanie z ks. Adamem Maliną

20 marca (czwartek), o godz. 18:00, z inspiracji Klubu Tygodnika Powszechnego w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Lędzinach przy ul. Hołdunowskiej 39 spotkanie otwarte o charakterze ekumenicznym z ks. Adamem Maliną, proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Lędzinach Hołdunowie (także parafii mysłowickiej i w Katowicach Szopienicach), na temat „ Hołdunów - świadomość dziedzictwa i najbliższej przyszłości”. Po prelekcji przewidziana jest dyskusja na powyższy oraz inne tematy dotyczące lokalnej historii, a także jej promocji w środkach masowego przekazu.

Zapraszamy !


Biblioteka Miejska

41-407 Imielin
ul. Imielińska 92

tel: 032 225 50 70
email: biblioteka@imielin.pl


Godziny otwarcia:
poniedziałek 8.00 - 15.30
wtorek 9.00 - 17.00
środa 9.00 - 17.00
czwartek 9.00 - 17.00
piątek 9.00 - 19.00

W okresie wakacyjnym

tj. 1.07 do 31.08

piątek 9.00-17.00

 


Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska