Już po raz piąty zapraszamy na Jesienny Imieliński Tercet Literacki, który odbędzie się od 20 do 22 października. Ta trzydniowa impreza już na stałe wpisała się w kulturalny krajobraz naszego miasta. Tercet to cykl spotkań z autorami reprezentującymi różne gatunki literackie od kryminału poprzez reportaż, aż do literatury dziecięcej. Urozmaicony program stwarza okazję do poznania nowych trendów w literaturze i ciekawych dyskusji z autorami. W programie tegorocznego Jesiennego Imielińskiego Tercetu Literackiego znajdziemy takie nazwiska jak: Grzegorz Kasdepke, Olga Rudnicka, Jacek Hugo-Bader.

SSerdecznie zapraszamy na spotkanie - promocję książki prof. Heleny Synowiec pt.: "Śląska ojczyzna polszczyzna z perspektywy edukacyjnej".

Spotkanie otwarte z ks. Bonieckim

18 września (czwartek) o godz. 17-ej rozpocznie się w sali audiowizualnej przy Placu Farskim (ul. Lędzińska 88) spotkanie otwarte z księdzem Adamem Bonieckim, zakonnikiem, redaktorem i podróżnikiem na temat „Czy chrześcijanin może być patriotą ?”. Organizatorzy, Klub Tygodnika Powszechnego w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim, Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach i Miejska Biblioteka Publiczna w Lędzinach, zapraszają do udziału w spotkaniu wszystkich chętnych, także spoza powiatu bieruńsko-lędzińskiego i liczą na ich ożywioną dyskusję z prelegentem.

Szczegółowe informację na temat bieżącej oferty Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie można znaleźć na stronie www.mck.imielin.pl. Strona jest cały czas dopracowywana aby jak najlepiej spełniała funkcję informacyjną. Zachęcamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie również na bieżąco informujemy o naszej działalności.


Zapraszamy na spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem licznych książek dla młodzieży oraz wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w "Świerszczyku". Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę.

Tradycyjnie już, jak co roku, w okresie przed świętami wielkanocnymi, w naszej bibliotece odbył się konkurs plastyczny na zajączka. Uroczyste podsumowanie odbyło się dnia 15 kwietnia 2014 r.Biblioteka Miejska

41-407 Imielin
ul. Imielińska 92

tel: 032 225 50 70
email: biblioteka@imielin.pl


Godziny otwarcia:
poniedziałek 8.00 - 15.30
wtorek 9.00 - 17.00
środa 9.00 - 17.00
czwartek 9.00 - 17.00
piątek 9.00 - 19.00

W okresie wakacyjnym

tj. 1.07 do 31.08

piątek 9.00-17.00

 

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska