Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w bożonarodzeniowym konkursie plastycznym pt.: "Mój Mikołaj". Tematem konkursu jest wykonanie pracy przedstawiającej postać Mikołaja. Konkurs skierowany jest do dzieci oraz młodzieży szkolnej. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie pracy przestrzennej związanej z tematyką konkursu. Minimalna wysokość pracy 20 cm. Prace należy złożyć do dnia 11 grudnia 2015 roku.

Regulamin


Biblioteka Miejska w Imielinie aplikowała do projektu „Czytam sobie w bibliotece”, zorganizowanym przez Wydawnictwo Egmont Polska i Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat. Na podstawie materiałów promocyjnych otrzymanych  od organizatorów projektu imielińscy bibliotekarze przygotowali pierwszy scenariusz zajęć czytelniczych pt. : Apollo 11, oparty na książeczce o tym samym tytule, autorstwa Ewy Nowak.


Biblioteka Miejska w Imielinie na jesienne szarugi i słoty, przygotowała ciekawe spotkania z nietuzinkowymi osobistościami. Wpisany już na stałe w harmonogram imprez Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie - Jesienny Imieliński Tercet Literacki, w tym roku przypada na 14-16 października.


Jak to dawniej bywało…

…można było usłyszeć w Imielinie podczas III Powiatowego Konkursu Gwary Śląskiej dla szkół podstawowych. Organizatorami imprezy były: Szkoła Podstawowa im. Kard. St. Wyszyńskiego oraz Miejskie Centrum Kultury. Na konkurs przybyli uczniowie i uczennice z Bierunia, Bojszów, Chełmu Śląskiego, Lędzin oraz – oczywiście - Imielina. Zaproszenie do jury przyjęły: p. prof. H. Synowiec, p. dr hab. Danuta Krzyżyk i p. Bernadeta Ficek.
Zgodnie z tematem konkursu, zaprezentowano teksty gwarowe o tematyce obyczajowej, opisującej wydarzenia z przeszłości, a także tradycyjne obrzędy ludowe. Usłyszeliśmy opowieści o stroju śląskim, o pracach domowych i polowych, o świętach, zolytach i weselach.  


W dniu 30 marca 2015 r. komisja w składzie 3 osób:

1. Anna Radwańska artysta ,plastyk – przewodnicząca

2. Urszula Figiel-Szczepka artysta, plastyk - członek

3. Jadwiga Mikunda, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie – członek

obejrzała 79 kurek wielkanocnych, których autorami są dzieci i młodzież z Imielina oraz Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w wieku od 3 do 13 lat. W konkursie wzięło udział 72 autorów indywidualnych oraz 11 prac zbiorowych. Podobnie jak w ubiegłych latach obserwuje się duże zainteresowanie konkursem dzieci w wieku 3-12 lat. Pozostałe grupy wiekowe uczestników są mniej liczne.

W tegorocznych realizacjach obserwuje się dużą różnorodność form i indywidualizm, każda z prezentowanych prac jest niepowtarzalna. Do ich realizacji użyto materiałów naturalnych oraz syntetycznych.

Już po raz dziewiąty Biblioteka Publiczna w Imielinie wzięła udział w międzynarodowej akcji „Noc z Andersenem”. Ta wyjątkowa impreza organizowana jest z okazji Światowego Dnia Książki Dziecięcej oraz urodzin Hansa Christiana Andersena. Biorą w niej udział biblioteki z różnych krajów, zapraszając dzieci do wyjątkowej, bo trwającej do białego rana, zabawy. W piątek, z 27/28 marca 2015 roku, niemal pięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły podstawowej zebrało się wieczorem w bibliotece, aby wspólnie świętować 210. urodziny baśniopisarza.


Biblioteka Miejska

41-407 Imielin
ul. Imielińska 92

tel: 032 225 50 70
email: biblioteka@imielin.pl


Godziny otwarcia:
poniedziałek 8.00 - 15.30
wtorek 9.00 - 17.00
środa 9.00 - 17.00
czwartek 9.00 - 17.00
piątek 9.00 - 19.00

W okresie wakacyjnym

tj. 1.07 do 31.08

piątek 9.00-17.00

 

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska