Ogłaszamy już X edycję naszego tradycyjnego konkursu bożonarodzeniowego!


Już po raz piąty zapraszamy na Jesienny Imieliński Tercet Literacki, który odbędzie się od 20 do 22 października. Ta trzydniowa impreza już na stałe wpisała się w kulturalny krajobraz naszego miasta. Tercet to cykl spotkań z autorami reprezentującymi różne gatunki literackie od kryminału poprzez reportaż, aż do literatury dziecięcej. Urozmaicony program stwarza okazję do poznania nowych trendów w literaturze i ciekawych dyskusji z autorami. W programie tegorocznego Jesiennego Imielińskiego Tercetu Literackiego znajdziemy takie nazwiska jak: Grzegorz Kasdepke, Olga Rudnicka, Jacek Hugo-Bader.

SSerdecznie zapraszamy na spotkanie - promocję książki prof. Heleny Synowiec pt.: "Śląska ojczyzna polszczyzna z perspektywy edukacyjnej".


Zapraszamy na spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem licznych książek dla młodzieży oraz wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w "Świerszczyku". Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę.

Tradycyjnie już, jak co roku, w okresie przed świętami wielkanocnymi, w naszej bibliotece odbył się konkurs plastyczny na zajączka. Uroczyste podsumowanie odbyło się dnia 15 kwietnia 2014 r.Zapraszamy na Walentynki w bibliotece już w najbliższy piątek 14 lutego o godz. 17:00.
Z programem złożonym z utworów wielkich twórców ballady i piosenki literackiej wystąpi Piotr Krupa. Recital jest rodzajem muzycznego „tygielka”, gdzie ścierają się różne style i klimaty – nastrojowe ballady Cohena kontrastują z buntowniczymi songami Dylana, rubaszne piosenki Brassensa z "cukierkowymi" utworami Simona. Całość doprawiona do smaku piosenkami Brela i Paolo Conte.


Biblioteka Miejska

41-407 Imielin
ul. Imielińska 92

tel: 032 225 50 70
email: biblioteka@imielin.pl


Godziny otwarcia:
poniedziałek 8.00 - 15.30
wtorek 9.00 - 17.00
środa 9.00 - 17.00
czwartek 9.00 - 17.00
piątek 9.00 - 19.00

W okresie wakacyjnym

tj. 1.07 do 31.08

piątek 9.00-17.00

 

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska