Ogłaszamy już X edycję naszego tradycyjnego konkursu bożonarodzeniowego!


Już po raz piąty zapraszamy na Jesienny Imieliński Tercet Literacki, który odbędzie się od 20 do 22 października. Ta trzydniowa impreza już na stałe wpisała się w kulturalny krajobraz naszego miasta. Tercet to cykl spotkań z autorami reprezentującymi różne gatunki literackie od kryminału poprzez reportaż, aż do literatury dziecięcej. Urozmaicony program stwarza okazję do poznania nowych trendów w literaturze i ciekawych dyskusji z autorami. W programie tegorocznego Jesiennego Imielińskiego Tercetu Literackiego znajdziemy takie nazwiska jak: Grzegorz Kasdepke, Olga Rudnicka, Jacek Hugo-Bader.

SSerdecznie zapraszamy na spotkanie - promocję książki prof. Heleny Synowiec pt.: "Śląska ojczyzna polszczyzna z perspektywy edukacyjnej".

Spotkanie otwarte z ks. Bonieckim

18 września (czwartek) o godz. 17-ej rozpocznie się w sali audiowizualnej przy Placu Farskim (ul. Lędzińska 88) spotkanie otwarte z księdzem Adamem Bonieckim, zakonnikiem, redaktorem i podróżnikiem na temat „Czy chrześcijanin może być patriotą ?”. Organizatorzy, Klub Tygodnika Powszechnego w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim, Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach i Miejska Biblioteka Publiczna w Lędzinach, zapraszają do udziału w spotkaniu wszystkich chętnych, także spoza powiatu bieruńsko-lędzińskiego i liczą na ich ożywioną dyskusję z prelegentem.

Szczegółowe informację na temat bieżącej oferty Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie można znaleźć na stronie www.mck.imielin.pl. Strona jest cały czas dopracowywana aby jak najlepiej spełniała funkcję informacyjną. Zachęcamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie również na bieżąco informujemy o naszej działalności.


Zapraszamy na spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem licznych książek dla młodzieży oraz wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w "Świerszczyku". Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę.


Biblioteka Miejska

41-407 Imielin
ul. Imielińska 92

tel: 032 225 50 70
email: biblioteka@imielin.pl


Godziny otwarcia:
poniedziałek 8.00 - 15.30
wtorek 9.00 - 17.00
środa 9.00 - 17.00
czwartek 9.00 - 17.00
piątek 9.00 - 19.00

W okresie wakacyjnym

tj. 1.07 do 31.08

piątek 9.00-17.00

 

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska